ana sayfa

| iletişim | eski ogelk.net |
Ara  
 

 
Ana Sayfa  » Kişisel » Kitaplarım » Çocuklarda sigara, alkol ve madde bağımlılığı: Çocuğum madde bağımlısı olmasın PAYLAŞ  

Çocuklarda sigara, alkol ve madde bağımlılığı: Çocuğum madde bağımlısı olmasın

 

Kültegin Ögel, Bilge Erol. Morpa yayınları, 2005

Ülkemizde son yıllarda madde kullanım yaygınlığının giderek arttığı bir gerçek. Günümüzde çocuklar bu maddelerle sıklıkla karşılaşmaya ve kullanmaya başladı.

Sigara ve alkolle başlayan bu alışkanlık, diğer tüm uyuşturucuları ve uyarıcı maddeleri kapsıyor. Halbuki anne ve babalar, kendi dönemlerinde bu maddeleri görmediler, duymadılar ve onlarla karşılaşmadılar.

Bu nedenle anne ve babaların bağımlılık yapan maddeler ve bağımlılık konusunda bilgilenmeleri gerekiyor. Bilgilenme aile içinde bu sorunla karşılaşmadan önce olursa, başarı şansı artıyor. Bilgili anne ve baba hem çocuğunun madde kullanmasını ve bağımlı olmasını önleyebilir.

Bu kitapta, bağımlılık yapan maddeler hakkında geniş bilgiler, anne ve babaların çocuklarının madde kullanmasını önleme konusunda yapabilecekleri ve eğer çocukları madde kullandıysa ne yapmaları ve nasıl davranmaları gerektiği konusunda bilgiler yer alıyor.

 

 

 

 

 

 

 
 

Kişisel

Herkes için...

Akademik

web siteleri