ana sayfa

| iletişim | eski ogelk.net |
Ara  
 

 
Ana Sayfa  » Kişisel » Diğer » internet bağımlılığı » Güvenli internet ve bilgisayar kullanım için aile sözleşmesi PAYLAŞ  

Güvenli internet ve bilgisayar kullanım için aile sözleşmesi

 

Anne ve babanım izni olmadan internet üzerinden her hangi bir materyale bakmayacağım, bilgisayara indirmeyeceğim. Böyle bir ihtiyacım olduğu zaman önce bunu ebeveynlerime göstereceğim ve onların onayını alacağım.

Annemin ve babamın izni olmaksızın ev adresim, telefon numaram, annemin ve babamın iş adresleri veya telefon numaraları, kredi kartı numaraları ya da okulumun adı ve yeri gibi kişisel bilgileri kimseye vermeyeceğim.

Annemin ve babamın izni olmaksızın çevrimiçi ortamda tanıştığım kişilerle bizzat buluşmayı kabul etmeyeceğim. Annemin ve babamın izni olmaksızın, yabancılara, Internet ya da posta yoluyla kendimin ya da ailenin diğer bireylerinin fotoğraflarını göndermeyeceğim.

Çevrimiçi ortamda iyi davranışlarda bulunacağım ve insanları incitebilecek ya da kızdırabilecek ya da yasa dışı hiç bir şey yapmayacağım.

Annemin ve babamın izni olmaksızın, Internet'te para harcamayla sonuçlanabilecek hiç bir şey yapmayacağım.

Tanımadığım kişilerden gelen emailleri ya da mesajları asla yanıtlamayacağım.

Internet kullanımı için gerekli kuralları, yani Internet'te nerelere girebileceğimi, neler yapabileceğimi, ne zaman ve ne kadar süreyle çevrimiçi olabileceğimi öğrenmek için annemle ve babamla konuşacağım. Anneme ve babama aşağıdaki Internet oturum açma ve sohbet adlarımı bildireceğim.

16 yaşın altında isem ailemin izni olmadan chat odalarına girmeyeceğim ve hiç kimse ile mesajlaşmayacağım.

İzin almadan bilgisayara bir program yüklemeyeceğim. Paylaşım programlarının yasal olmadığını biliyorum.

Uygun izni almaksızın disketlerden, CD'lerden ya da Internet'ten hiç bir şey yüklemeyecek, kurmayacak ya da kopyalamayacağım.

Bu kurallar ben nerede internet kullanıyor isem geçerli olacak.

Yazılı olan tüm maddelerden doğan sorumluluklarımı kabul ediyorum. Bunlara uymadığım taktirde internet ve bilgisayar kullanımı haklarımı kaybedeceğimin farkındayım.

 
 
SON 0 YORUM Yorum Gönder  

Kişisel

Herkes için...

Akademik

web siteleri